Киевский календарь



Валерія Ієвлева

Валерія Ієвлева

30 березня 1957 року у Києві в сім'ї службовця народилась Валерія Павлівна Ієвлева — історик архітектури, архітектор.

Вчилася у 8-річній школі-інтернаті № 20 в Києві; з 1972 по 1975 роки вчилася в Республіканській художній школі ім. Т.Г.Шевченка.

1975—1982 рр. навчалась в Київському державному художньому інституті (зараз Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури), на архітектурному факультеті.

В 1982—1989 рр. працювала в Київському Промбудпроекті, у відділі Промкомплексів і генеральних планів (архітектор, ст. архітектор, ведучий архітектор, начальник групи). За ряд робіт, виконаних Промбудпроекті, нагороджена дипломами та грамотами СА України.

З 1987 р. — член Союзу архітекторів України.

1989—1991 вчилася в аспірантурі КиївНДІПмістобудування. У 1993 р. захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 18.00.04 «Містобудування, районне планування, ландшафтна архітектура та планування сільськогосподарських населених місць» за темою: «Функціонально-планувальна організація промислово-виробничих районів в структурі великих і крупних міст центрального регіону України».

1993—2004 рр. працювала у Науково-дослідному інституті теорії і історії архітектури та містобудування (НДІТІАМ) на посадах: старший науковий співробітник та провідний науковий співробітник. З цього часу займалася дослідженням історичних промислових споруд Києва та України. Брала участь у написанні статей до Зводу пам'яток історії та культури України з київської тематики. 1999—2004 рр. брала участь у розробці історико-архітектурного опорного плану м. Києва (дослідження окремих містобудівних районів Києва та його промислово-виробничих територій). Саме в цей час розпочала вивчати історію створення промислових підприємств Києва та їх архітектурну спадщину. Під час роботи в НДІТІАМ працювала за сумісництвом в КДТУБА на архітектурному факультеті, на посаді доцента.

З 2000 р. отримала наукове звання — старший науковий співробітник.

2004—2011 рр. працювала в Науково-дослідному інституті пам'яткоохоронних досліджень на посаді зав. відділом «Дослідження пам'яток науки і техніки, архітектури та містобудування». Займалася дослідженням нерухомих пам'яток науки і техніки в межах України, автор фахових документів: «Методичні рекомендації з виявлення та обліку нерухомих пам'яток науки і техніки» та «Методичні рекомендації щодо музеєфікації нерухомих пам'яток науки і техніки» (рекомендації не затверджені Міністерством культури України). Займалась дослідженням промислової архітектури та виготовленням облікової документації на пам'ятки виробничої та науково-технічної тематики, зокрема Києва та Київської області, брала участь у написання статей до Зводу пам'яток Києва (понад 20 статей) та Київської області (6 статей).

Має публікації з означеної тематики у фахових збірниках та журналах: «Архітектурна спадщина України», «Теорія та історія архітектури та містобудування», «Праці центру пам'яткознавства», «Український технічний музей: історія, досвід, перспективи», «Актуальні питання історії техніки», «Дослідження з історії техніки», «Питання історії науки і техніки», «Праці Науково-дослідного інституту пам'яткоохоронних досліджень», «Відлуння віків», «Будмайстер» та ін.; понад 30 публікацій.

З 2005 р. член «Асоціації працівників музеїв технічного профілю».

З 2009 р. дійсний член Українського національного комітету ICOMOS.

Двічі лауреат Національної премії України «Україна квітуча» (золота медаль, 2010 р. та Гран-прі, 2011 р.) у номінаціях з фахових публікацій та наукових досліджень.

З 2011 р. — доцент кафедри ландшафту Інституту дизайну Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Міністерства культури України.


Праці з дослідження історичної виробничої тематики Києва:

— Валерія Ієвлева. Пам'ятки з індустріального розвитку Києва кінця ХІХ - першої третини ХХ століття, - К. : Прес-КІТ, 2008, - 248 с.;

— Звід пам'яток історії та культури України. Київ. Кн. І, ч. ІІ. (М - С)., - К.: УЕ ім. М.П. Бажана, 2004. - С. 902-903.

— Звід пам'яток історії та культури України. Київ. Кн. І, ч. ІІІ. (С - Я)., - К.: УЕ ім. М.П. Бажана, 2011, електронна версія (понад 20 статей).

— Архітектура Києва: час і стилі. ХІІІ - ХХІ ст., Львів : «Центр Європи» - окремі розділи, що пов'язані з виробничою та містобудівною тематикою (колективна монографія, автори: Андрущенко М.П., Дьомін М.М., Ієвлева В.П., Єрофалов Б.Л., Макухін В.Ф., Пламеницька О.А., Прибєга Л.В., Сєдак О.О., Скібіцька Т.В. та ін.) в роботі;

— Київ епохи капіталізму - окремі розділи (колективна монографія, в роботі);

— Звід пам'яток історії та культури України. Київська область. - К.: УЕ ім. М.П. Бажана (6 статей), в роботі.

— Иевлева В.П. Индустриальное развитие Киева ХІХ - ХХ веков. Архитектурно-градостроительные очерки. - К.: ВАРТО. (В роботі).



free counters